ULL Pegass

Vladek Vácha

VOJENSKO HISTORICKO TECHNICKÉ MUZEUM

ULL PEGASS OK-BUD 07

           V listopadu 2016 jsem objevil při nákupu větroňů Šohaj a Orlík vrak trupu ULL Pegass OK-BUD 07. Slovo dalo slovo a odvážel se kryt motoru a v srpnu 2019 byl přivezen zbytek trupu.

          Trup je zhotoven z kompozitního materiálu. Pro sendvičovou konstrukci je použita pěna Kontičel. Nosníky a výztuhy trupu jsou zhotoveny z Korematu. Dělí se na přední a zadní část. V přední části je kabina se dvěma sedadly. Pilotní sedadlo je levé. Vstup do kabiny je z boku po odklopení dveří. Délka 5,7m

          Na českém nebi se můžete ale s OK-BUD 07 stále setkat a to protože se jedná o jeho původní trup, který byl v Hradci Králové vyměněn za odlehčenou verzi což v případě letadel kategorie ULLa  výrazně posunuje výkony letadla. Při vyřazení trupu z něho byly odřezány prvky kování, zřejmě použité u nového trupu a nepotřebný trup se dostal do rukou soukromého sběratele, od kterého byl získán.

Všechna práva na publikování informací v elektronické či jiné podobě, linkování částí stránek jsou vyhrazeny.

Autor stránek webmaster © 2004 - 2020

 Ihned po dovezení došlo ke kompletaci trupu a jeho vyčištění. Následně pak vymýšlení podvozku a dalších…..cílem je z torza trupu udělat simulátor.

Na obrázku může být: strom, rostlina a venku

2009 letiště Toužim, foto Daniel Rybka       

 https://www.airliners.net/photo/Untitled/Pegass/1597365/L

               Listopad 2016

Na obrázku může být: venku a příroda

 Trup po prvotní kompletaci a vyčištění srpen 2019

Není k dispozici žádný popis fotky.
Na obrázku může být: airplane , outdoor a nature

23.9.2019 se podařilo osadit nově vyrobený podvozek……...bohužel o týden později v celé Evropě řádila bouře Mortimer, která trup značně poškodila, zde článek na iDNES

Na obrázku může být: sky , tree , plant , outdoor a nature