muzeum vysoký kámen

Vladek Vácha

VOJENSKO HISTORICKO TECHNICKÉ MUZEUM

           Muzeum Vysoký kámen prezentuje objekty československého opevnění z let 1936-1938 a následné poválečné reaktivace. K vidění je objekt těžkého opevnění K-S 25 Na sedle , který je otevřen vždy za přítomnosti provozovatele viz. provozní doba. Jedná se o jediný objekt čs. opevnění, který má dochované původní vnitřní vybavení. Dále muzeum prezentuje tři objekty lehkého opevnění.              Fotografie zde

Všechna práva na publikování informací v elektronické či jiné podobě, linkování částí stránek jsou vyhrazeny.

Autor stránek webmaster © 2004 - 2020

 

Objekt leží na ,, naučné stezce opevnění,, u červené turistické značky z Mladkova na Suchý vrch, křižovatka ,,u převrá-ceného řopíku,,  nedaleko dělostřelecké tvrze BOUDA.

 

 

 

 

 

Elektroinstalace z originálních prvků

Původní typ elektrárny

Ventilace osazená na objekt koncem 30.let minulého století

          Hledáme zájemce, kteří se aktivně chtějí podílet na rekonstrukci exponátů a provozu muzea. A vůbec podobně zaměřené jedince, kteří by se chtěli aktivně podílet jakoukoliv formou při záchraně a prezentaci vojenské výstroje, výzbroje, techniky.

         Pomozte finančně či materiálově při rekonstrukci a provozu muzea v objektu čs. opevnění K-S 25 Na Sedle.

 

Poprvé bude možné navštívit objekt K-S 25 Na Sedle na levém křídle dělostřelecké tvrze Bouda tuto sobotu 5.6.2021 od 10.00-15.00. A následně v červnu a červenci každou sobotu. Těšíme se na návštěvu.

http://www.boudamuseum.com/grafika/des/hlavicka.jpgManual_01.jpg